Activ calcium drink - vápnik

Activ calcium drink - vápnik

Activ calcium drink - vápnik

Overiť cenu >>
Informácie o prudukte:
Kategória: Vyrobcovia
Dodavateľ:Activstar
Cena:1,35 €
Activ calcium drink - vápnik 4 (80%) 30 x hodnotené

ACTIV Calcium 1 sáčokPráškove kalcium od spoločnosti Activstar je vyrobené z červenej morskej riasy Lithothamnion, ktorá sa po zvápenatení zbiera z morského dna v čístých vodách atlantického oceána pri pobreží Islandu. Okrém kalcia obsahuje ďalších 73 stopových prvkov, ktoré spolu vyzrajú takmer totožne ako zloženie týchto prvkov v ľudskej krvnej plazme. VápnikVápnik je najviac sa vyskytujúci esenciálny minerálny prvok. Vápnik sa nachádza vo veľkom množstve v potravinách. Nachádza sa predovšetkým v kostiach a zuboch. Vápnik je potrebný pre posilnenie a správny vývoj zubov a kostí a pre udržanie ich vitality, štruktúry a hustoty. Vápnik sa často nachádza v skupine s rôznymi vitamínmi – najčastejšie s horčíkom a zinkom. Veľmi dôležitý vápnik je v tehotenstve – dávkovanie je dôležité v tomto období konzultovať so svojím lekárom. Potraviny bohaté na vápnik sú dostupné vo všetkých obchodoch a obsahujú aj rôzne iné vitamíny. To, čo obsahuje vápnik má rôzne účinky na organizmus, najčastejšie sú však účinky na kosti, zuby a krv. Účinky vápnika v organizme:potrebný pre rast a vývin kostí u detí,prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi,prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu,prispieva k normálnej funkcii činnosti svalov,prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy a nervových prenosov,prispieva k normálnej funkcii tráviacich enzýmov,podieľa sa na procese delenia a špecializácie buniek,je potrebný pre udržanie zdravého stavu kostí a zubov...​​Spolu s horčíkom a fosforom je základným stavebným prvkom kostry a zubov. Znižuje krvný tlak a je potrebný na zrážanie krvi, hojeniea činnosť svalov vrátane srdca, znižuje hladinu cholesterolu a chráni pred kardiovaskulárnymi chorobami. Udržuje našu pokožku zdravú a elastickú. Upokojuje nervy a chráni pred nespavosťou, nervozitou, necitlivosťou končatín. Vápnik slúži aj ako regulátor výmeny horčíka a draslíka. Znižuje priepustnosť biologických membrán, pomáha v prevencii postupného úbytku hmoty kostí.​Nedostatok vápnika môže spôsobovať:bolesti kĺbov,vznik ekzémov,búchanie srdca,vysoký tlak,nervozitu,depresie,strácanie pamäti,bielu pleť,nespavosť,necitlivosť končatín....Zdroje vápnika v jedle :pohánka,hrášok,špenát,tekvica,sardinky,kel,losos a iné ryby,vaječný žĺtok,citróny,syry,brokolica.kapusta,orechy,strukoviny,ovsené vločky... Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.


 • Obličkový čaj - Firma Kima - 20x1,5g
  Obličkový čaj - Firma Kima - 20x1,5g

  Čaj napomáha k správnej funkcii obličiek, pomáha pri ochoreniach močového mechúru a obličiek. Taktiež vďaka svojim protizápalovým a dezinfekčným účinkom je úspešným bojovníkom proti..

  2,89 €
 • Čaj zo sladkého drievka - Firma Kima - 50g
  Čaj zo sladkého drievka - Firma Kima - 50g

  Zloženie: Sladké drievko (Radix liquiritiae) - koreň. Spôsob použitia: 1 polievkovú lyžicu zalejem 200ml horúcej vody, 10-15 minút necháme lúhovať. Ustanovené odporúčané..

  3,89 €
 • Čaj zo sibírskej rhodioly - Firma Kima - 25g
  Čaj zo sibírskej rhodioly - Firma Kima - 25g

  Rozchodnica ružová - sibírska rhodiola je silný prírodný adaptogén podobný sibírskemu ženšeňu, pre organizmus neškodná a netoxická rastlina. Na Sibíri sa hovorí: " kto používa..

  4,49 €


© 2021 Parfémy, voňavky, kozmetika a zdravie, kozmetické prípravky: Contacts